Labradoryt to kamień, którego pole energetyczne oddziałuje na sferę twórczej kreatywności i innowacyjności.
Jego nazwa wywodzi się od Półwyspu Labrador w Kanadzie, gdzie w XVII wieku został po raz pierwszy znaleziony, opisany oraz gdzie do dzisiaj występują jego złoża.
Kamień z grupy skaleni zaliczany do szeregu skaleni sodowo-potasowych zwanych plagioklazami (glinokrzemiany sodu i potasu). Jego barwa jest jedną z najbardziej niezwykłych spotykanych wśród minerałów - ciemnoszara z metalicznymi odcieniami granatu, niebieskiego, zielonego lub żółtego. Jest to kamień wykazujący pleochroizm (wielobarwność, która zmienia się w zależności od polaryzacji światła przechodzącego przez kamień). Wraz z różnym ustawieniem kamienia w stosunku do światła pojawiają się metaliczne barwy tęczowe z przewagą barwy niebieskiej i niebieskozielonej. To optyczne zjawisko nazywane jest iryzacją lub w przypadku labradorytu - labradoryzacją. Wykazuje także fluorescencję żółtych pasm.
Właściwości:
Labradoryt to kamień, którego pole energetyczne oddziałuje na sferę twórczej kreatywności i innowacyjności. Osoby, które poszukują najlepszych pomysłów do realizacji zawodowych i osobistych planów obdarza oryginalnością i entuzjazmem. Pomysły są niebanalne i trafne, a odwaga i zapał do ich realizacji osiąga najwyższy poziom. Łączymy intuicję z intelektem, co daje wymierny efekt w tworzeniu nowatorskich realizacji.
Osoby, które są na etapie poszukiwania swojego miejsca w hierarchii społecznej będą mogły znaleźć własną pasję w życiu i z zapałem iść jej drogą. Po tym wyzwania już nie napawają strachem, gdyż wierzymy w siebie i swoje możliwości, a intuicja podpowiada nam, iż są one częścią naszego rozwoju. Nasza wytrwałość może zostać wzmocniona przez świadomość tego, co jest tylko iluzją a co celem, do którego powinniśmy zmierzać.
Labradoryt łącząc równocześnie energię Słońca i Księżyca, dodaje siły w przetrwaniu ciężkich momentów życia (stresująca praca, problemy finansowe bądź rodzinne, osłabienie zdrowia).
Labradoryt wg medycyny niekonwencjonalnej:
Występowanie:
Kanada, USA, Meksyk, Australia, Finlandia, Polska, Madagaskar, Rosja
Pielęgnacja i środki ostrożności:
Labradoryt należy myć w letniej wodzie a raz na kilka tygodni umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Uwaga! Labradoryt jest kruchy i wrażliwy na gwałtowne zmiany temperatury.